gennaro logo new

Osztálykirándulás

 

Az iskolánál buszra ültünk.
Villamosoztunk.
Emeletes vonattal utaztunk Nagymarosra.
Beletettük a kezünket a Dunába.
Kavicsokat dobtunk a vízbe.
Komppal mentünk a Dunán Visegrádra.
A kompon sok kocsi és ember volt.
A táj nagyon szép volt.
Jó idő volt.
Sanyi bácsinál papírmerítést néztünk.
Könyvjelzőt készítettünk papírból.
Finomat ettünk.
Fagyiztunk.
Sétáltunk.
Köveken ültünk a parton.
Sok fénykép készült, vicces képeket is készítettünk.
Jó volt a kirándulás

10/A osztály
Ezúton is köszönjük Szűcs Sándor papírmerítő mesternek,
hogy különleges élménnyel gazdagította kirándulásunkat.

View the embedded image gallery online at:
https://gennaroiskola.hu/?start=10#sigFreeId8951d88f5f

Ülőpárnák varrása

viber kép 2026 05 25 17 53 07 343

View the embedded image gallery online at:
https://gennaroiskola.hu/?start=10#sigFreeIdaa66f811bd

Újrahasznosítás 3.

viber kép 2026 05 25 17 52 23 617

View the embedded image gallery online at:
https://gennaroiskola.hu/?start=10#sigFreeId52cba79dfe

Gyógypedagógiai Intézmények Fővárosi Kulturális Fesztiválja - A kis herceg

 

A Gyógypedagógiai Intézmények Fővárosi Kulturális Fesztiválján mi is felléptünk!
A kis hercegből adtunk elő egy részletet.
Panni volt a napocska, sétált a csengővel.
Megszólalt a zene és a mesélő. Elindult a háttérben a videó.
Boldi és Anna báboztak. Boldi kezében volt a kis herceg, Anna kezében volt a róka.
Szép lassan közelebb mentek egymáshoz. Amikor szeretetben voltak, akkor Boldi felmutatta a szívet.
Levi és Boti kijöttek a színpadra ölelkezve. Ők voltak a herceg és a róka nagyban, színesben.
Levi a szívébe tette a rókát, mert megszelídítette.
Levi: "A gyertyát odahúztam a szívemhez, nagyon megszerettem a szívemet. Annyira szép volt. Fény van a szívemben, és nem fog kialudni a fényem."
Amit nem felejtünk: "Ami igazán lényeges, az a szemnek láthatatlan."

12/1 osztály és Cseh Orsolya, osztályfőnök

View the embedded image gallery online at:
https://gennaroiskola.hu/?start=10#sigFreeIddc4d628509

Gyógypedagógiai Intézmények Fővárosi Kulturális Fesztiválja

 

Idén 50. alkalommal rendezte meg intézményünk a Gyógypedagógiai Intézmények Fővárosi Kulturális Fesztiválját. A hagyományoknak megfelelően négy műsorszámban lehetett jelentkezni a külön nevelésben tanuló diákoknak. A kerek évforduló miatt már szeptember óta készültünk 2026. május 13. szerdai nagy napra. Idén nem csak a szervezés volt kicsit hosszasabb a megszokottnál, hanem az ajándékok előkészítése is nagyobb figyelmet és ötletelést igényelt. Nem beszélve a meglepetések elkészítéséről! Mindegyik modul nagy erőkkel vett részt a munkálatokban: a háztartástanosok készítették az emlékkekszeket (amik természetesen só-lisztből készültek), a szövősök az ajándék madarakat gyártották le és végül, de nem utolsó sorban, az udvaros modul rendezte be az udvart, készítették virágokból az ötvenest és a zsűri ajándékához csomagolták a virágokat.

A program háziasszonya ötödik éve Balla Eszter színművésznő, aki idén meghívta barátait is a zsűribe. Köreinkben köszönthettük Für Anikót, Gubik Petrát, Marsalkó Dávidot és Puskás-Dallos Pétert. Talán nem kell külön elmondanom, micsoda boldogság volt ez mindenkinek! Híres művészek előtt szerepelni, megmutatni, mennyire vagyunk tehetségesek! Az iskola egész épületében áradt a boldogság, a mosoly és jókedv! Mindenki izgatottan készülődött a fellépésre, majd felszabadultan fotózkodott a zsűritagokkal.

A díjkiosztó után – a már megszokott módon -  a Zorall együttes várta a fellépőket az udvaron. Ők mindent megtettek azért, hogy egy jó bulival mindenki feloldódjon és táncoljon egyet. Akiknek pedig ennél többre volt szükségük, azok a belső udvaron egy kis dobolással engedhettek le a Ritmuslaborral. Gondoltunk azokra is, akik inkább a csendre és nyugalomra vágytak a fellépés után. Számukra 6 kutyát hívtunk, aki boldogan hagyták, hogy simogassák őket.  A bátrabb gyerekek pedig, kipróbálhatták magukat kutyaidomárként...

Hálás köszönet az Állati Kalandok Alapítvány és az Azúr Segítőkutyás Egyesület munkatársainak és kutyusainak, hogy Tombor Éviékkel együtt évek óta támogatják munkánkat!

A közösen elfogyasztott ebéd és a szép idő tette igazán kerekké ezt a napot.

Találkozunk jövőre!

Gennaro Verolino Óvoda, Általános Iskola, Készségfejlesztő Iskola és Kollégium

1121, Budapest, Hegyhát út 19.

Tel.: 06 1 395-6587  Fax.: 395-65-89  E-mail: titkarsag@gennaroiskola.hu

Google-Maps-Icon-grey  szirtech