2023.04.05

336640811 1458111248322712 2265304307027621064 nEbben a tanévben is csatlakozott intézményünk a Digitális Témahéthez, melynek projektgazdája az Emberi Erőforrások Minisztériuma, a program szakmai partnere pedig az Ökumenikus Segélyszervezet az Oktatásért Alapítvány.

A témahét kiemelt témái közül iskolánk a digitális biztonság témakörét választotta, március 27. és 31. között a biztonságos internethasználatról szerezhettek ismereteket diákjaink.

A hét folyamán a tanulók kisebb csoportokban interaktív órán vettek részt, prezentáció és videók segítségével dolgozták fel az internet használatának veszélyeit. A prezentáció összeállításánál figyelembe vettük, hogy a témát tanulóink képességeire adaptálva dolgozzuk fel, és olyan veszélyekre hívjuk fel a figyelmüket, melyek őket is érinthetik (adatlopás, adatokkal való visszaélés, internetes zaklatás, behálózás, bullying), ezáltal segítve őket az internet önálló és felelősségteljes használata során. A tanulók érdeklődéssel figyelték a bemutatót, a szerzett ismereteket hozzá tudták kapcsolni az informatika órákon tanultakhoz. Az előadás utáni beszélgetésen feltett kérdéseik és hozzáfűzött megjegyzéseik arról árulkodtak, hogy a téma elgondolkodtatta őket, sok esetben megoldási javaslatokkal álltak elő a videókra reflektálva.

Ezt követően a diákok a tantermükbe visszavonulva a témakört feldolgozó társasjátékkal játszottak.

Mindannyiunk büszkesége, hogy diákjaink nagy többsége a képességeiknek megfelelően tisztában van az internethasználat szabályaival, annak kockázataival és veszélyeivel, valamint azzal, hogy adott veszélyhelyzetekben mi a megoldás, hova és kihez fordulhatnak segítségért.

Rábai Henriett