2023.03.17.

Gazdálkodj okosan1A Pénz7 egy nemzetközi programsorozat része, amelybe idén mi is bekapcsolódtunk készségfejlesztő iskolánk tanulóival: változatos programok keretében feldolgoztuk a téma fontos elemeit.

A diákok mindennapjaik során találkozhatnak a pénz világával pl. családi vásárlások során, valamint lesznek, akik fizetést kapnak majd a jövőben és életvitelük részévé válik a pénzhasználat. Ezért előfordulhat, hogy kezelniük kell, így segíthetünk nekik fogalmának és értékének értelmezésében és használatának megfelelő kezelésében. Egy diákoknak szóló videóból megismerhettük a pénz történetét, ehhez kapcsolódott egy kvíz is feleletválasztós kérdésekkel. Beszélgettünk az osztályokkal a családi bevételekről és kiadásokról. Színeztek, érméket satíroztak zsírpapíron, társasjátékoztak, és egy pénzkereső játék során az épületben elrejtett játék bankjegyeket egy héten át lelkesen keresték a tanulók. Nagyon izgalmas volt! Pénteken, a témahét lezárásaként 1-1 csoki érmével kedveskedtünk tanulóinknak, miután osztályonként összeszámolták a hét során gyűjtött bankjegyek összértékét.

Krafcsik Éva gyógypedagógus

View the embedded image gallery online at: