gennaro logo new

2023.02.27.

328436111 582315087157192 2359076583542117516 nKészségfejlesztő iskolánk kezdetektől csatlakozott a Magyar Parasport Napjának Lélekmozgató programjához. Ez a nap különösen fontos számunkra, mert a szociális érzékenyítés részeként szervesen kapcsolható intézményünk szellemiségéhez. Mint minden gyermeknek, fiatalnak, a mi tanulóinknak is szükségük van érzékenyítő, szemléletformáló foglalkozásokra. Nekik is meg kell tanulniuk elfogadni egymást, odafigyelni társaikra, meglátni a másikban az értéket.

Az idei tanévben is megrendeztük lélekmozgató programunkat. Az események három helyszínen, forgószínpad-szerűen zajlottak. Az első helyszínen, a lélekmozgató osztályfőnöki óra keretén belül, fiataljaink megismerték a parasport fogalmát, sportágait. Két parasportolóról szóló videóanyag került feldolgozásra az osztályok képességei szerint. A második helyszínen, lélekmozgató kézműves foglalkozás folyt, ahol Bartos Erika „Őrangyal” című kötetében található érzékenyítő meséket dolgoztuk fel. A mesék megbeszélése után ki-ki képességei szerint a kötet meséit illusztráló rajzokat színezte ki, vagy készített meseillusztrációt, vagy fogyatékossággal élő sportolók mozaikképeit rakták össze egésszé, így ismerve meg néhány parasportolót Harmadik helyszínünk a tornateremben kapott helyet, ahol fiataljaink kipróbálhatták az ülőröplabda játékot, vakfutást segítővel, vakvezetést akadálypályán, majd kerekesszékben ülve dobtak célba babzsákkal. Ezen a helyszínen nemcsak a vak vagy mozgássérült személyek bőrébe bújhattak, hanem kipróbálhatták, hogy hogyan tudnak segítséget nyújtani társaiknak.

Diákjaink nagy lelkesedéssel és érdeklődéssel vettek részt a programon. Élménydús napot zárhattunk.

Gennaro Verolino Óvoda, Általános Iskola, Készségfejlesztő Iskola és Kollégium

1121, Budapest, Hegyhát út 19.

Tel.: 275-4297, 395-6587 Fax.: 395-65-89 E-mail: titkarsag@gennaroiskola.hu

Google-Maps-Icon-grey  szirtech