gennaro logo new

2023.01.24.

IMG 8606

A Magyar Kultúra Napja a naptár szerint idén hétvégére esett, de szerettük volna megünnepelni iskolánkban is. Így 19-én és 20-án délelőtt tanórai keretek között emlékeztünk meg a magyar nemzet kulturális örökségéről és   Kölcsey Ferenc szép verséről a Himnuszunkról, melyet január 22-én írt a hagyomány szerint.

A foglalkozások középpontjába a népi kultúrát állítottuk, mert a magyar nép hatalmas örökséget kapott a régiektől. Szakma tanulásunk része  a népi hagyományok megismerése. Kvíz kérdések alapján a népmesék világába tekintettünk be, motívumokat színeztünk, rajzoltunk. A legérdekesebb része azonban a régi tárgyak megszemlélése, kézbe vétele volt. A gyönyörű hímzett, kézzel szőtt és varrott ruhadarabokat fel is próbálhatták. A foglalkozás végén örömmel örökítettük meg ezeket a pillanatokat.

Tar Beáta
pedagógus

 

 

Gennaro Verolino Óvoda, Általános Iskola, Készségfejlesztő Iskola és Kollégium

1121, Budapest, Hegyhát út 19.

Tel.: 275-4297, 395-6587 Fax.: 395-65-89 E-mail: titkarsag@gennaroiskola.hu

Google-Maps-Icon-grey  szirtech