2013. november 22.

Kiscelli Múzeum 1 2013. november 20-án a Kiscelli Kastélymúzeumba látogatott intézményünk három kollégiumi csoportja 19 fiatallal.
A Kiscelli Kastély Budapest III. kerületében található Óbuda és Remetehegy városrészek között. Már az oda- és visszautazás is sok tapasztalatszerzésre adott lehetőséget.
A barokk stílusú épületegyüttesben ma várostörténeti és képzőművészeti tárlatok tekinthetők meg.

Tanulóink először „A céhek rejtett kincsei – Avagy feltárulnak a titokzatos céhtáblák" című kiállítást nézték meg. Nagyon tetszett mindenkinek a szép és gazdag gyűjtemény, amely között olyan várostörténeti jelentőségű darabok is találhatóak, mint az Aranykéz fogadó szép cégére, mely a belvárosi Aranykéz utca névadója lett. Az iparművészeti darabok mellett készültek festett cégtáblák is, amelyeket olykor olyan neves művészek alkottak, mint Barabás Miklós.
Ez után a Romtemplom megtekintése következett, ahol az akusztika érzékeltetésére rövid zenei foglalkozásra is sor került.
A nyomdászattörténeti kiállítás megtekintése után saját élményeiket festhették meg a programon résztvevő fiatalok.
Köszönjük azt a nagy szeretetet és odafigyelést, amivel a múzeum munkatársai fogadtak minket és foglalkoztak velünk.

A fényképeket a résztvevők készítetették.