2022.09.19.

20220916 143519Az idei tanévben - „próba” jelleggel - megkezdtük a készségfejlesztő iskolások gyakorlatának egy részét, külső munkahelyre szervezni. Az Ízlelő étterembe 4 diákunk jár hétfőnként gyakorlatra, az Esze Tamás Gyermekotthon kertjét pedig, 8 diákunk segíti rendbe tenni, kedd délelőttönként. Pénteken délután a két intézmény képviselői mutatkoztak be, elmondták szemléletmódjukat, tapasztalataikat, válaszoltak a kérdésekre. A bemutatkozások sorát az ÉFOÉSZ munkatársai színesítették, akik októbertől havonta két workshopot tartanak tanulóink számára: az egyik az önálló életvezetési, a másik az önérvényesítő csoport. Munkájuk megsegítéseként, kiegészítéseként saját kiadványaikat használják, melyek könnyen érthető kommunikációval készültek. Ezeket a kiadványokat az iskola könyvtárában a szülők is megtekinthetik, kollégáink pedig fel tudják használni az oktatás során.

A következő Szülő klubra az Erfo-Főkefe Közhasznú Nonprofit Kft. előadását szerveztük meg, akik a megváltozott munkaképességűek számára biztosítanak munkalehetőséget. Magas támogatási igényű fiatalokat is fogadnak. A program 2022. október 7-én pénteken, 14,00 órakor kezdődik.

Kérjük, jelentkezéseiket az osztályfőnököknél adják le!

View the embedded image gallery online at: