gennaro logo new

2022. február 28.

farsang„Itt a farsang, áll a bál,
Keringőzik a kanál.
Csárdást jár a habverő,
Bokázik a máktörő.”
(Gazdag Erzsébet: Itt a farsang, áll a bál - részlet)

Gazdag Erzsi farsangi verse bizonyult a legnépszerűbbnek a fiatalok körében a farsangi időszak alatt. A tanév egyik legvidámabb ünnepköre ez; szinte minden tantárgy keretében foglalkoztunk a témával: a tanulók képességeikhez mérten olvastak és beszélgettek a farsangi néphagyományokról, farsangi énekeket tanultak, tánclépéseket sajátítottak el, a tankonyhán farsangi fánkot sütöttek, melyhez a hozzávalókat közösen vásárolták meg, jelmezeket, farsangi szemüvegeket és álarcokat kreáltak, dekorációt készítettek.

A többhetes készülődés vidám hangulatú mulatsággal zárult, ahol a fiatalok bemutatták jelmezeiket.  Ezt követően zenés táncmulatság vette kezdetét, ahol tündér és boszorkány, orvos, rendőr és tűzoltó mind együtt ropták. A remek hangulatot a zsűri eredményhirdetése tette még kellemesebbé, mely során a jelmezbe öltözött diákok társaik által készített farsangi képeslapokat kaptak emlékbe erről a vidám napról. Köztudott, hogy nincs farsang fánk nélkül! Ez most sem volt másképp: ebéd után a konyha dolgozói farsangi fánkkal lepték meg a tanulókat.

Ahogy a lehetőségek engedték, az idei tanévben is „értük volt a parádé!”

Latorcainé Vavreczky Mária
gyógypedagógus

 

View the embedded image gallery online at:
https://gennaroiskola.hu/hirek/871-farsang-2022#sigFreeId1b570b9646

Gennaro Verolino Óvoda, Általános Iskola, Készségfejlesztő Iskola és Kollégium

1121, Budapest, Hegyhát út 19.

Tel.: 275-4297, 395-6587 Fax.: 395-65-89 E-mail: titkarsag@gennaroiskola.hu

Google-Maps-Icon-grey  szirtech