2022.02.04.

vizeselohelyek071971. február 2-án az indiai Ramsar városában fogadták el a Ramsari Egyezményt, amelyben a kormányok felelősséget vállaltak a vizes élőhelyek és az ott élő madárvilág védelméért. Az egyezmény elfogadásának évfordulóján tartjuk a Vizes Élőhelyek Világnapját.

Készségfejlesztő iskolánkban, diákjaink az egyezmény fontosságára a faliújságon hívták fel a figyelmet, ahová általuk készített origami állatokat tűztek. A tanultak alapján, informatika órákon PowerPoint dokumentumot készítettek a Tisza élővilágáról, vagy  katalógust a vizes élőhelyek madárvilágáról.

Délután, a kollégiumban képeskönyvek segítségével fedezték fel a vizes élőhelyeket és az ott élő állatokat, növényeket, illetve kisfilm segítségével értelmezték az élőhelyek védelmének fontosságát.