2015. április 14.

Gennaro Verolino 1Nagy megtiszteltetés érte intézményünket akkor, amikor pénteken látogatást tett iskolánkban Őexc. Mons. Alberto Bottari de Castello apostoli nuncius és a helyi ügyekért felelős titkára, főtisztelendő Dobos András.
A Verolino szobornál tett tisztelgést követő kötetlen beszélgetés során Őexcellenciája mesélt a Kamerunban 1987 és 1999 között eltöltött misszionárius évek élményeiről és tapasztalatairól. A vendégek nagy érdeklődéssel tekintették meg intézményünket és ismerkedtek meg szakmai tevékenységünkkel.

A látogatás alkalmával meghívást kaptunk az Országházban megtartásra kerülő „Fejezetek Magyarország és a Szentszék diplomáciai kapcsolatainak történetéből" című konferenciára, amelyen Mons. Gennaro Verolino unokahúga Dr. Rosalba Verolino névadónk magyarországi tevékenységéről tart előadást.

Ammerné Nagymihály Emília