2014. december 02.

DSC 0304Intézményünknél tegnap óta a veszélyhelyzet fokozódott. A villanyvezetékekre nehezedő faágak és jégtömeg miatt számos vezeték leszakadt. Az éjszaka folyamán a Hegyhát úton a közvilágítás megszűnt, amely szerencsére az intézmény áramellátását nem befolyásolta.
Tegnap felhívtuk a szülők figyelmét arra, hogy a kialakult helyzet miatt gyermekeiket ne hozzák iskolába, melyet a holnapi napra is kiterjesztünk. A kollégiumi ellátást zavartalanul tudjuk biztosítani.
Udvarunkon az összes fa megsérült, számos fa kidőlt. A folyamatosan hulló faágak és jégtömbök miatt az intézmény falain kívül tartózkodni életveszélyes. A gazdasági bejárat megsérült, melyet kinyitni nem lehet.

A Svábhegyen túl a tömegközlekedés a leszakadt vezetékek, kidőlt fák és úttorlaszok miatt megszűnt. A hatóságok a Eötvös út és környékét lezárták. A reggel szolgálatba álló dolgozókat a rendőrség csak saját felelősségükre engedte gyalogosan a lezárt helyszínre.