2014. június 13.

Tematikus nap 001312014. június 6-án gasztronómiai tematikus napot tartottunk. A „Nemzeti Összetartozás Napja" adta az ötletet, hogy az elcsatolt területek jellegzetes ételeit süssük-főzzük.
A tematikus nap megnyitóján a történelmi háttér ismertetése után Szép Ernő: Felhő című megzenésített versét hallgathattuk, nézhettük kivetítőn Halász Judit előadásában. Mindenki elérzékenyült. A felhő alakja tényleg olyan volt, mint a történelmi Magyarország.

Ezután a kollégák ismertették receptjeiket:
o Erdélyi pityókatokány Kovászna megyéből
o Juhtúrós sztrapacska a Felvidékről
o Rizseshús Bácskából
o Hajdúkáposzta a Mezőségből
o Kukoricagörhe a Vajdaságból
o Csorbaleves Erdélyből Franciska néni receptje szerint
o Kürtőskalács
o Egy „mai" sütemény: Raffaello szelet

Osztályonként elfoglaltuk főzőhelyeinket. A kollégiumban 5 konyhát és a tankonyhát. A kürtőskalács a kertben készült.
Az összes gyerek részt vett az ételek előkészítésében. Amikor már minden étel főtt – sült, a gyerekek szabadidős programok közül választhattak.
A kézműves foglalkozáson a nemezelők virágokat, terméseket készítettek. A népi játszóházban pedig gyermekjátékokat tanultak a résztvevők.
A délelőtt folyamán megérkeztek olasz vendégeink is, akik acerrai testvériskolánkat képviselték. Dél körül tálaltuk fel a finom ételeket, melyeket vendégeinkkel együtt mindenki örömmel kóstolgatott.
Fáradtan, de élményekkel gazdagodva zártuk be a programot.

Szabó Éva
pedagógus