2020. október 27.

Idén is részt vettünk a Fenntarthatósági Témahét programjaiban

cikk3Iskolánk immár rendhagyó módon csatlakozott az október 5. és 9. között megrendezett Fenntarthatósági Témahéthez, melynek szerves része a Világ Legnagyobb Tanórája.
A Fenntarthatósági Témahét kiemelt témái idén az energia, a klímavédelem, az egészségnevelés voltak.
Fontosnak tartjuk, hogy diákjaink játszva, cselekvéseken keresztül tanuljanak, és olyan ismereteket szerezzenek, melyeket a mindennapi életükben is fel tudnak használni. Kiemelt célunk, hogy képességeikhez mérten ők maguk is megértsék a körülöttük zajló természeti folyamatokat, és aktív részesei legyenek saját környezetük védelmének.

2020. március 05.

alcsuti arboretum csopikep 2„Egyszerre mégis rezzen a táj: hármat fütyül egy kismadár... nyitnikék, fütyüli, nyitnikék, szívnek és tavasznak nyílni kék!" - csicsergik a cinegék Szabó Lőrinc versében.
A népi hiedelem szerint, ha február 19-én, Zsuzsanna napon megszólal a nyitnikék, közeledik a tavasz. Izgatottan hallgatóztunk ezen a napon a fiatalokkal, meghalljuk-e a cinegék hangját.

2020. febuár 11.

tisza folyoEbben az évben a Tisza élővilágának emléknapja (február 1.) és a Vizes élőhelyek napja (február 2.) ismét kiemelt figyelmet kapott iskolánkban. A Tisza élővilágának emléknapját 2000. június 16-án az országgyűlés határozatban fogadta el, megemlékezve a 2000. február 1-12 között lezajlott ciánszennyezésről.

2020. január 16.

04b2020. január 15-én szerdán, immár sokadik alkalommal barlangtúrán voltunk a Pál-völgyi cseppkőbarlangban.

A kinti hideg és zord időjárás ellenére diákjaink lelkesen indultak neki a túrának. A kinti télies időjárást feledtette a barlang állandó, 10 fok körüli hőmérséklete és az ott látottak. Hazánk leghosszabb barlangja, ami jelenleg 32 km hosszúságú, tekervényes, folyosószerű természeti építményekből, magas cseppkövekkel díszített sziklatömbökből, labirintusrendszerből áll.

2019. december 5.

IMG 7147

Ebben az évben is csatlakoztunk az Európai Hulladékcsökkentési Héthez. A programok november utolsó hetében zajlottak. A megvalósításban az általános iskola, a készségfejlesztő iskola és a kollégium is részt vett.

2019. október 25.

IMG 20191017 113625Az idén sokáig élvezhetjük az őszi napsütést, ezért készségfejlesztő iskolánk tanulói és munkatársai egy szép napsütéses csütörtöki napon kirándulni mentek a Normafához.

2019. október 13.

rajzolAz ENSZ a Világ Legnagyobb Tanórája keretében a 17 újonnan megfogalmazott Globális Célját szeretné megismertetni a gyerekekkel. Ez az "első nemzetközi oktatóprojekt, amelyen keresztül a gyermekek világszerte egy időben megismerhetik a fenntartható fejlődést szolgáló Globális Célokat, amelyek a társadalom kiemelt problémáira kívánnak megoldást nyújtani, többek között a mélyszegénység felszámolásával, az esélyegyenlőség megteremtésével, a minőségi oktatás biztosításával és a környezetünk védelmével."

2019. július 05.

WP 20190624 09 02 31 Pro„Láttam a napot, súgta a szélnek:
- Várnak a tavak, csónakok, stégek.
És tényleg a táblán virul egy szó,
csupa szín betűkkel: VAKÁCIÓ!"
(Andók Veronika: Vakáció – részlet)

2019. április 24.

Környezetvédelmi napTavasz van, tavasz van, gyönyörű tavasz,...
Nézd, hogy karikázik
Mezei szagokkal a tavaszi szél..."
(József Attila: Tavasz van! Gyönyörű!)

Tavasz közeledtével már alig várjuk, hogy ébredjen a természet: meghalljuk a tavasz közelségét hirdető nyitnikék első énekét, kidugják fejüket a tavaszi virágok, a fák és bokrok virágpompába boruljanak, és az illatos levegőt beszívva élvezzük az első melengető napsugarakat.

2019. április 20.

20190410 154300Itt, az Iskolában szeretjük a virágokat. Ültetjük, szaporítjuk, ápoljuk őket, azután, amikor csak tehetjük gyönyörködünk bennük. Az utóbbi időben például, a Költészet Napja alkalmából egy újabb magnóliával gazdagodott a kertünk. Tavasszal türelmetlenül várjuk az előbújó tulipánokat és nárciszokat és..... mindig virágzik valami.
Kora tavasszal az Alcsúti Arborétumban jártunk, amit azóta is emlegetnek tanítványaink.

Gennaro Verolino Általános Iskola, Készségfejlesztő Iskola és Kollégium

1121, Budapest, Hegyhát út 19.

Tel.: 275-4297, 395-6587 Fax.: 395-65-89 E-mail: titkarsag@gennaroiskola.hu

Google-Maps-Icon-grey  szirtech