Intézményünk 2014-ben nyerte el az Ökoiskola címet.

Mi, iskolapolgárok az alábbi elveket érvényesítjük napi gyakorlatunkban:

1. Odafigyelünk saját és társaink testi épségére, egészségére. Sportolunk, egészségesen élünk.
  2. Megelőzzük a tűz- és balesetveszélyes helyzeteket.
  3. Úgy élünk, hogy ökológiai lábnyomunk a lehető legkisebb legyen. Lehetőségeinkhez mérten csökkentjük a műanyag hulladék keletkezését.
  4. Óvjuk környezetünket. A szemetet a kukába dobjuk.
  5. Szelektíven gyűjtjük a hulladékot. A papírt a kék-, a tiszta műanyagot és a fémet a sárga gyűjtőkbe helyezzük, az elhasznált elemeket az elemgyűjtőbe, a kerti, növényi hulladékot a komposztáló keretekbe tesszük.
  6. Törekszünk a nulla hulladék elveit követve a hulladékcsökkentésre, a minél kevesebb ételmaradék termelésére.
  7. Kreatív ötletekkel újrahasznosítunk.
  8. Takarékosan bánunk a vízzel, ha nem használjuk, elzárjuk a csapot.
  9. Takarékosan bánunk az árammal, ha senki sem tartózkodik egy helységben, leoltjuk a lámpát, kikapcsoljuk az elektromos berendezéseket.
  10. Takarékosan bánunk a papírral. Az egyik oldalán elhasznált papír másik oldalára még írunk, rajzolunk.
  11. Energia őrszolgálatot működtetünk.
  12. Folyamatosan gondozzuk kertünket, növényeket telepítünk, biológiai védelmet nyújtunk számukra.
  13. Télen madáretetőket helyezünk ki, ezeket rendszeresen feltöltjük. A madarak itatásáról egész évben gondoskodunk.
  14. Sokat kirándulunk, védjük a növényeket és az állatokat.
  15. Tanulunk a természet- és a környezetvédelemről, tevékenységeink során összefogunk, együtt dolgozunk. Mások felé is igyekszünk eljuttatni tudásunkat.
  16. Programokat szervezünk a fenntarthatóság témakörében. Részt veszünk az öko szemléletet tükröző versenyeken, rendezvényeken.
  17. Megemlékezünk a környezetvédelem jeles napjairól. Csatlakozunk a hazai és nemzetközi oktatási programokhoz.
  18. Mindennapjaink során játékos feladatok formájában megismerjük, és szem előtt tartjuk a globális felelősség vállalás, egészséges életmód, fenntartható fejlődés, környezettudatosság elveit.