Kulturális Fesztivál 2019
2019. május 22.

Hasznos tudnivalók:
- Az időbeosztás kezelhetősége miatt a műsoridőt minden műsorszámnál maximáltuk művészeti áganként öt percben.
- Vers- és prózamondó kategóriában egy intézményből maximum két műsorszám nevezését tudjuk elfogadni. Amennyiben több tehetséges tanuló van, csoportos produkcióval is nevezhetnek.
- Egy tanuló jelentkezését maximum két műsorszámban tudjuk elfogadni.
- Minden iskolában kérjük kitölteni a Nevezési lapot műsorszámomként, valamint az Összesített nevezési lapot iskolánként. A Nevezési lap itt tölthető le.
- A nevezési lapokat 2019. április 29-ig kérjük megküldeni számunkra e-mailben: Ez az e-mail cím a spamrobotok elleni védelem alatt áll. Megtekintéséhez engedélyeznie kell a JavaScript használatát.
A nevezési lapokat postai úton nem kérjük.
- A műsorszámokhoz tartozó kísérő zenéket az előző évekhez hasonlóan kérjük a nevezési lapon feltüntetett módon elküldeni számunkra.

A nevezhető művészeti ágak az alábbiak:
1. Énekkar, kamarakórus, énekszóló, hangszeres zene, zenekar, szólóhangszer
• Max. műsoridő: 5 perc
• Követelmény: Kórus esetén felnőtt vezénylete. Több, illetve különféle hangszeren játszó gyermekek, együttesek szerepelhetnek. Hangszeres szóló előadás is lehetséges.
• Hangszeres kíséret az énekkar esetében megengedett.
A gyermekek képességétől függően többszólamú mű előadása is lehetséges.

2. Vers- és prózamondás
• Max. műsoridő: 5 perc
• Követelmény: A gyermek/tanuló fejlettségi szintjének megfelelő, szabadon választott vers és/vagy mondóka, vagy próza (teljes mű vagy részlete) előadása.

3. Mesejáték, dramatikus játék, népi játék, báb
• Max. műsoridő: 5 perc
• Követelmény: mese, meserészlet, mozgással összekötött felelgetős népi játék jelmezes előadása.
• A produkció előadása zenei kísérettel (élő vagy magnófelvétel) is történhet.

4. Tánc
• Max. műsoridő: 5 perc
• Követelmény: A tanulók által önállóan előadott egyéni-, páros- és csoportos tánc.
• A műsorszám műfaja szerint lehet: show, néptánc, mazsorett, stb.