2017. május 01.

20170426 131721Nemrég még havas kép köszöntött bennünket hegyeinkben és iskolánk körül is. A Fővárosi Önkormányzat jóvoltából tanulóinkkal zoopedagógiai programon vehettünk részt a Fővárosi Állat- és Növénykertben.
Izgultunk, hogy a szabadtéri programra jó időnk legyen. Az időjárás szerencsére kedvezett nekünk, végre beköszöntött az igazi tavasz, így szép, napsütéses időben, nyíló virágok között kellemes sétát tehettünk.

Érkezésünkkor épp egy fóka show közepébe csöppentünk, ügyes mutatványokkal szórakoztattak minket ezek a csodálatos állatok. Vezetőnktől sok érdekes információt tudhattunk meg az állatkert lakóiról, természetükről, táplálkozási szokásaikról, előadása rendkívül tanulságos volt. Néhány állatot kicsinyeik társaságában is megfigyelhettünk. A kirándulást az állatsimogatóval zártuk, a barátságos kis kecskéket zoo csemegével etettük. A néhány órás látogatás remek alkalom arra, hogy a fiatalok egy kis időre közelebb kerüljenek a természethez, az állat- és növényvilág sokszínűsége mindig lenyűgözi és új tapasztalatokkal, élményekkel gazdagítja őket.

Krafcsik Éva

A fényképeket a résztvevők készítették.