2017. március 03.

20170301 101001Kellemes programmal kezdődött az idei tavasz az iskola tanulói számára. Március 1-jén, szerdán egy kisebb csoporttal, tizennégy diákkal és hat pedagógussal a Szemlő – hegyi – barlangba látogathattunk.

„A jelenleg 2200 méter hosszban feltárt, fokozottan védett barlang Budapest egyik legértékesebb természeti kincse. Több, tágas folyosóból áll. Látványos formakincsű, ásványkiválásokkal gazdagon díszített. A túraútvonal mintegy 250 méter, melyet a látogatók kényelmes betonjárdákon és lépcsőkön járhatnak be, s a barlang járatok arculatát és képződményeit érzékeltető hatásvilágítás mellet ismerhetik meg a falakat gazdagon borító, Európában ritkaságnak számító borsókő-kiválásokat és gipszkristályokat. A barlang tiszta, pormentes levegője lehetővé teszi asztmás és légúti betegségben szenvedők kezelését a barlangban."
Forrás: www.budapest.com

A fiatalok megismerhették a föld alatti világ csodáit, a mészkő gyönyörű képződményeit, a barlangra jellemző hófehér borsókő – és karfiol formáit. Hallhatták a mélyben a víz csöpögését és interaktív kiállításon ismerkedhettek felszínformáló tevékenységével. Megnéztük a barlangi sötétet is.
A felszín alatti világ szépsége a diákokat és a tanárokat is ámulatba ejtette.

Csákváriné Lődi Krisztina