gennaro logo new

2016. április 16.

20160413 101629Nagy örömmel készülődtek a gyerekek és a felnőttek egyaránt a szerdai kirándulásra. Ebben az évben sokkal hamarabb melegedett fel a levegő, sütött ki a tavaszi nap, szinte látható volt, ahogy a virágok bontották a szirmaikat, pattantak a rügyek. Az igaz, hogy minden nap töltünk a gyerekekkel időt a szabad levegőn, de mindenki vágyott már egy hosszabb lélegzetű kirándulásra.

Szép, napfényes időben indultunk a közeli Budai Tájvédelmi Körzetbe. Úti célunk a felújított Anna – réti játszótér, illetve a János-hegyi kilátó volt. Jól esett a séta a kellemes tavaszi időben. Útközben az egyik fán varjú köszöntött bennünket hangos károgással, ami nagyon tetszett a gyerekeknek. Tanulóink egy része az Anna – rétre érkezve rögtön birtokba vette a játszóteret, mások a játszótér melletti tisztáson fociztak, tollaslabdáztak. Az általános iskola tanulói tovább sétáltak a Hármaskút – tetőre, és ott élvezték az erdei játszótér adta lehetőségeket. Az igazán kitartó és vállalkozó szellemű gyerekekkel pedig felsétáltunk a János-hegyi Erzsébet - kilátóba, ahonnan gyönyörű panoráma nyílik a városra. A kiránduláson megcsodáltuk a tavaszi természet szépségeit, a virágzó fákat, a keltikéket, a fogasírt, a farkasölő sisakvirágot.
Kellemesen elfáradva, jókedvűen, élményekkel telve tértünk vissza az iskolába.

Schrantz Anett 
gyógypedagógus

A fényképeket a résztvevők készítettél.

Gennaro Verolino Óvoda, Általános Iskola, Készségfejlesztő Iskola és Kollégium

1121, Budapest, Hegyhát út 19.

Tel.: 275-4297, 395-6587 Fax.: 395-65-89 E-mail: titkarsag@gennaroiskola.hu

Google-Maps-Icon-grey  szirtech