2016. április 06.

DSC 0495A kollégiumi diákok délutáni tevékenységeik során kiveszik részüket környezetük csinosításában, szebbé tételében. Minden kollégiumi lakásban sok cserepes növény van, melyek ápolása szinte mindennapi elfoglaltságot ad.
Ha a növények kinövik a régi cserepet, ha az öntözővizet gyorsan elhasználják, esetleg a gyökerek kibújnak a föld felszínén, vagy a cserép aljába fúrt lukakon, át kell őket ültetni.
Szobanövényeink átültetésére a legmegfelelőbb időszak a tavasz, hiszen ekkorra a növények nyugalmi időszaka véget ér.

A mai délután a növények átültetésével telt az egyik kollégiumi csoportban. Új földet, nagyobb cserepet kaptak a növények. A gondosan előkészített tevékenységet nagyon figyelmesen, óvatosan végezték a diákok, vigyáztak a növények épségére.
A friss tápanyaggal teli ültető közeget, a gondoskodást meghálálják a növények is! A rendszeres átültetés elengedhetetlen a növények egészséges fejlődéséhez.