2015. november 09.

DSC 0004Októberben ismét ellátogattak iskolánkba a Fővárosi Közterület-fenntartó Nonprofit Zrt. munkatársai. Környezetvédelmi Oktatóprogramjuk keretén belül két interaktív órát tartottak diákjainknak.

Az óra bevezetéseként az FKF Zrt. pedagógusai a tanulókkal együtt átismételték a legutóbbi alkalommal megtanult, szelektív hulladékgyűjtéssel kapcsolatos versikét. Ezután a résztvevők együtt megtekintettek egy oktatófilmet, ami a hulladék helyes vagy helytelen elhelyezésének problematikáját vetette fel, felhívva a figyelmet arra, hogy milyen fontos másoknak is példát mutatnunk környezettudatosságunkkal. A film megnézése után az oktatók kérdések segítségével, illetve játékos feladatokkal segítettek tanulóinknak feldolgozni a látottakat, és hozzákapcsolni azokat eddigi ismereteikhez.
Az előadások játékosságát és az aktivitás lehetőségét minden tanulónk nagyon élvezte. A környezetvédelemről tanult eddigi ismereteiket remekül alkalmazták, sok dicséretet és az előadás végén jutalmat is kaptak az előadóktól.

Iványi Lídia