2015. november 03.

IMG 89652014. novemberben indult a „Tordasi Suttogó Program: Négylábú segítőkkel új világ nyílik" elnevezésű program, melynek keretében a foglalkozásokat a Tordasi Közhasznú Állatasszisztált Terápiás és Oktatási egyesület pályázati forrásból finanszírozza 6 gyógypedagógiai intézményben.

A nagy népszerűségnek örvendő kollégiumi program szerdánként 16:30 órától 17:30 óráig tart. A terápiás felvezető Csikós Nóra intézményünk gyógypedagógusaival együttműködve vezeti az új módszertan alapján kidolgozott komplex készségfejlesztő foglalkozásokat. Két csoportban 18 gyermek dolgozik együtt Majával, a speciálisan kiképzett terápiás kutyával. A terápiás foglalkozások a gyógypedagógusok és a terápiás felvezető által közösen készített egyéni fejlesztési tervek szerint valósulnak meg. A fejlesztés területei: nagymozgás, egyensúlyérzékelés, finommotorika, memória, koncentráció, látás/színek, hallás, metakommunikáció, önkontroll, csoportos viselkedés, együttműködés. Az éves program zárásaként az egyesület Élménynapot szervez a TordasZoo Állatfarmon a projektben résztvevő gyermekek, szülők és gyógypedagógusok számára, valamennyi résztvevő intézménynek.
A kutyaterápiás élménynap a TordasZoo Állatfarmon Gyúrón 2015. május 30-án volt.
Az érdeklődők az alábbi lehetőségek közül választhattak:

• Farm-ösvény – a TordasZoo Állatfarm bemutatása
  • Terápiás és ügyességi bemutatók
  • Lovas kocsizás
  • Póni lovaglás
  • Kutyasétáltatás és simogatás

Budapestről külön buszok szállították a gyerekeket, szülőket és a gyógypedagógusokat. Élményekkel telve érkeztünk haza.

Pletser Ágnes