gennaro logo new

2014. április 07.

P1050649Iskolánk tanulói 2014. április 3-án Budapest Főváros Főpolgármesteri Hivatala Kulturális, Sport, Köznevelési, Egészségügyi és Szociálpolitikai Főosztály Köznevelési és Ifjúsági Osztálya jóvoltából részt vehettek egy zoopedagógiai foglalkozáson a Fővárosi Növény- és Állatkertben. Témája az állatkertek természetmegőrző tevékenysége volt. A foglalkozás után a gyerekekkel megtekinthettünk az állatkert azon részeit is, amelyeket programvezetőnkkel nem érintettünk.
Egy nagyon szép, élmény dús napot töltöttünk el, amelyről az ott készült fényképek szavak nélkül is mindent elmondanak.

 

Iskolánk 9. osztályos tanulói a következő fogalmazást készítették erről a kirándulásról:

 

Állatkertben voltunk

P10505432014. április 3-án fél 9-kor indultunk el az iskolából a Fővárosi Növény- és Állatkertbe egy pedagógiai foglalkozásra.
Amikor odaértünk, bejelentkeztünk, utána megtízóraiztunk.
Mire végeztünk, megérkezett Márta néni, a vezetőnk, és elindultunk. Mindenhol gyönyörű növények nyíltak és kis táblákon ki volt írva a nevük is.
Az első állomáson megnéztük a pingvineket, amiket éppen etettek. Nyers heringet kaptak. Nagyon aranyosak voltak! Láttunk még oroszlánfókákat, amik üveghídon pont fölöttünk úsztak el. Megnéztük az oroszlánokat, leopárdokat, elefántokat, amiknek kicsinyük is volt. Az elefántpapa pedig az ormányával locsolta a vizet! Volt ott még egy tigriscsalád, gorillák, szurikáták, orángutánok, orrszarvúk, vízilovak. Az egyik házban halakat is láttunk. 
Közben ezekről az állatokról sok mindent megtudhattunk Márta nénitől.
A legvégén az állatsimogatóban voltunk, ami nagyon tetszett. Nagyon aranyosak voltak a kiskecskék!
Az állatsimogató előtt készítettünk egy csoportképet.
Nagyon jó idő volt, elfáradtunk, de jókat nevettünk és nagyon jól éreztük magunkat.
Legközelebb is szívesen elmennénk!

Gennaro Verolino Óvoda, Általános Iskola, Készségfejlesztő Iskola és Kollégium

1121, Budapest, Hegyhát út 19.

Tel.: 275-4297, 395-6587 Fax.: 395-65-89 E-mail: titkarsag@gennaroiskola.hu

Google-Maps-Icon-grey  szirtech