2014. május 10.

Meghívó2014. május 21-én rendezi Intézményünk a Gyógypedagógiai Intézmények Fővárosi Kulturális Fesztiválját.
Ebben az évben ünnepeljük a fesztivál elindításának 40. évfordulóját. A résztvevők a fővárosban működő szegregált gyógypedagógiai intézmények sajátos nevelési igényű tanulói. A rendezvényen az enyhe- és középsúlyosan értelmi fogyatékos, a vak- és gyengénlátó, a siket és nagyothalló, a mozgásfogyatékos (kerekes székes), a halmozottan sérült, az autizmus spektrumzavarral, vagy súlyos tanulási, figyelem, vagy magatartásszabályozási zavarral élő gyermekek, fiatalok mutatják be művészeti produkcióikat jelezve, hogy ők milyen művészeti ágban tehetségesek.
A szeretetről, az összetartozásról, a szorgalomról és a kitartásról szól ez a nap, melynek megrendezését és lebonyolítását 18. éve vállalja magára intézményünk.

A nevezhető művészeti ágak a következők:

1. Énekkar, kamarakórus, énekszóló
Maximum műsoridő: 6 perc
Követelmény: felnőtt vezénylete.
Hangszeres kíséret az énekkar esetében megengedett.
A gyermekek képességétől függően többszólamú mű előadása is lehetséges

2. Hangszeres zene, zenekar, szólóhangszer
Maximum műsoridő: 5 perc
Követelmény: több, illetve különféle hangszeren játszó gyermekek, együttesek szerepelhetnek. Hangszeres szóló előadás is lehetséges.

3. Vers- és prózamondás
Maximum műsoridő: 5 perc
Követelmény: A gyermek/tanuló fejlettségi szintjének megfelelő, szabadon választott vers és/vagy mondóka, vagy próza (teljes mű vagy részlete) előadása.

4. Mesejáték, dramatikus játék, népi játék
Maximum műsoridő: 10 perc
Követelmény: mese, meserészlet, mozgással összekötött felelgetős népi játék jelmezes előadása.
A produkció előadása zenei kísérettel (élő vagy magnófelvétel) is történhet.

5. Báb
Maximum műsoridő: 8 perc
Követelmény: Rövid mesejáték, vers bábos megjelenítése bármely báb-technikával.

6. Tánc
Maximum műsoridő: 8 perc
Követelmény: 1-4., illetve 5-10. évfolyamos tanulók által önállóan előadott egyéni-, páros- és csoportos tánc.
A műsorszám műfaja szerint lehet: show, néptánc, mazsorett stb.

Az iskolák május 10-ig adhatták le jelentkezéseiket. Az elmúlt évben 750-en vettek részt a programon. Ebben az évben is nagy szeretettel várunk minden résztvevőt.

Ammerné Nagymihály Emília