2018. február 08.

vizes„Február másodika a Vizes Élőhelyek Világnapja, annak emlékére, hogy 1971-ben ezen a napon írták alá az iráni Ramsarban a Ramsari Egyezmény néven ismertté vált nemzetközi megállapodást a vizes élőhelyek, elsősorban az ott élő madárvilág védelméért."

Magyarország 1979-ben csatlakozott az Egyezményhez, így a vizes élőhelyek; a folyó-és tópartok, a holtágak, a mocsaras – lápos területek hazánkban is fokozottan védettek.
Erre a napra iskolánk diákjaival feldíszítettük az aulát. Nagyon szép, kézzel készített alkotások születtek, melyek színesen és változatosan mutatják be a vízi és vízparti élőlényeket.
A szakiskolás diákoknak interaktív órát tartottunk, hogy jobban megismerhessék hazánk vízparti világát, és megértsék, miért fontos e lenyűgöző és törékeny ökoszisztémák védelme.

(forrás: http://www.ng.hu/Termeszet/2006/02/Februar_2_a_Vizes_Elohelyek_Vilagnapja)