2014. március 24.

BarlangászásSzombaton, 2014. március 22-én néhány lelkes diák részvételével a Mátyás-hegyi barlangban voltunk.
A túrát a Magyar Karszt- és Barlangkutató Társulat Verocs Mozgás- és Élményterápiás Szakosztálya biztosította.
A túra során az első nagy kihívás a 8 m hosszú létrán való lemászás volt, de ezt diákjaink kötélbiztosítással jól teljesítették.

A létra lábánál a Kápolna felé vettük az irányt, majd a Mohos-szorítón indultunk el. Több kisebb-nagyobb termen keresztül lemásztunk a Nagyterembe, ahol a barlang keletkezéséről beszélgettünk.
Ezt követően a Laci-lépcsőn keresztül a Színházterembe másztunk, ahol megtapasztaltuk, milyen a teljes sötétség. Megkerestük Micimackó üregét, ahol minden lelkes jelentkező átbújhatott, és senki nem szorult be.
Átkúsztunk a Giliszta-járaton is, majd elindultunk kifelé.
A túrán mindenki nagyon jól érezte magát. Kifelé jövet csak egy kérdés volt: „Mikor jövünk legközelebb?"

Lődi Krisztina