2018. május 23.

tanösvény1Egy történet arról, hogyan tud a szándék, az érdeklődés és a lelkesedés kapcsolatokat teremteni és kitekintést adni a világra.
A Közép-Budai Tankerületi Központtól értesítést kaptunk egy rajz pályázatról, melyet a II. kerületi diákoknak a II. kerület természetvédelmi értékei és megőrzésük témakörben írt ki a Klébelsberg Kultúrkúria. Intézményünk vezetője levélben fordult a pályáztatókhoz, vajon részt vehetnének-e kirándulni és rajzolni szerető tanulóink a versenyen. A szervezők nagy örömmel fogadták jelentkezésünket a XII. kerületből is.

Így esett, hogy Németh Csaba Péter, Czimbalek Laura és Izsó Gergő rajza kiállításra került a Jane Godall Tanösvény átadó ünnepségén, 2018. május 18-án. Németh Csaba Péter különdíját Jane Godall személyesen adta át előadása után, melyben saját példájával arra ösztönözte hallgatóságát, hogy „vállalják személyes felelősségüket, és merjenek élni a változtatás lehetőségével".

Pletser Ágnes