2015. március 07.

Környezetismeret10Rendhagyó környezetismeret órát tartottunk iskolánkban a fenntartható fejlődés és a környezettudatosság jegyében a Nemzetközi Energiatakarékossági Világnap alkalmából.
A gyerekek egy 2 órás interaktív foglalkozáson vehettek részt, melynek keretén belül megismerkedtek a nem megújuló és a megújuló energiaforrásokkal, játékos formában a házakban, lakásokban található energiafogyasztó berendezésekkel. Hangsúlyos szerepet kapott az energiatakarékosság fontossága, és annak lehetőségei.

Kinevezett „Energiadetektívjeink" kiderítették, hogy milyen energiafogyasztók találhatók az iskolában, majd feladatlapokat oldottak meg az energiatakarékosság témakörében. A fenntarthatóság és az újrahasznosítás elvét szem előtt tartva a foglalkozást egyszer használt papírból gyártott „mini szélerőmű" készítése zárta, illetve műanyag palackból levágott „mosolygó" cserepekbe fűszernövény magokat vetettünk el, melyeket a gyerekek gondozni fognak.
A tanulók érdeklődők, aktívak, és nagyon ügyesek voltak, így mindenki kiérdemelte az oklevelet, mellyel a fenntartható fejlődés és az energiatakarékosság iskolai nagykövetévé vált.

Schrantz Anett