2015. március 02.

11012313 1038367716177138 1858645724 nHavonta egy alkalommal a Magyar Karszt- és Barlangkutató Társulat Verocs Mozgás- és Élményterápiás Szakosztálya segítségével barlangi túrákon vehetnek részt diákjaink. Első alkalommal majd egy éve, 2014. március 22-én voltak tanulóink Lődi Krisztina gyógypedagógusunkkal ezen a programon, aki a Szakosztály tagjaként segíti a sajátos nevelési igényű tanulók túrázását.

A nagy sikert aratott egyszeri lehetőségből ebben a tanévben rendszeres program lett.
Mivel a fogyatékkal élő fiatalok szabadidős-, sportolási és mozgás lehetősége igen korlátozott, nagy örömmel fogadtuk ezt a speciális,komplex fejlesztési lehetőséget nyújtó rehabilitációs eljárást.
Egy – egy ilyen alkalom a komplex izom- és légzőszervi erősítést, a biztonságos járást, egyensúlyérzéket, szem-kéz koordinációt, a szabálykövető magatartást, a saját határai megismerését és elfogadását, az önmaga és társai iránti felelősségvállalást egyaránt fejleszti. Nő a társak iránti tolerancia, fejlődik önismeretük, önértékelésük.
Nem utolsó sorban jól érzik magukat a tanulók, ami mindnyájunk számára fontos szempont.
Tanulóink a Szépvölgyi-barlangrendszer Mátyás-hegyi barlangrészében túráznak, amely a hozzáértők szerint könnyű tanulóterep, kevés veszélyt rejt magában.
Köszönjük mindazoknak, akik segítik intézményünket abban, hogy ezen a különleges programon részt vegyenek diákjaink!

A beszámoló a www.barlang.hu információinak a felhasználásával készült