2014. december 17.

img 8308Az Ökoiskolai oklevél átadó ünnepség 2014. december 13-án a Károlyi –Csekonics Rezidencián volt, ahol ünnepélyes keretek között vette át intézményünk képviselője a díszoklevelet, amelyet Czunyiné dr. Bertalan Judit köznevelésért felelős államtitkár (EMMI) és Dr. Simon Attila István közigazgatási államtitkár (FM) adományozott.
Az Oktatáskutató és Fejlesztő Intézet tíz éve szervezi meg az Ökoiskola és az Örökös Ökoiskola című pályázatokat az Emberi Erőforrások Minisztériuma és a Földművelésügyi Minisztérium támogatásával. A cím azoknak a nevelési-oktatási intézményeknek az elismerése, amelyek intézményi keretek között átgondoltan, rendszerszerűen és mindennapi gyakorlatként egész intézményes megközelítésben foglalkoznak a fenntarthatóságra neveléssel, a helyi közösségek számára fontos hagyományok ápolásával, környezettudatos intézmény működtetésével.
Az Ökoiskola cím elnyerésével három évig viselhetjük a címet és tagja lettünk az ökoiskolák hálózatának. Jelenleg összesen 764 intézmény tartozik a hálózathoz az ország minden pontjáról.
Az okleveleket Thaisz Miklós főosztályvezető (EMMI), Kaposi József főigazgató (OFI) és Dömötör Csaba főosztályvezető (FM) adták át.

fotó: OFI

Oklevél