2014. május 15.

IMG 1085A Madarak és Fák Napja alkalmából 2014. május 9-én iskolánk tanulói a Margit-szigetet látogatták meg. A Madarak és Fák Napjának célja, hogy különböző megemlékezésekkel, rendezvényekkel a társadalom, különösen az ifjúság természetvédelem iránti elkötelezettségét kialakítsa, elmélyítse. Egy 1994-es kormányrendelet május 10-re tűzte ki ezt a napot.
A mezőgazdaság számára hasznos madarak védelme érdekében az európai államok 1902. március 19-én egyezményt kötöttek Párizsban, az egyezmény aláírói között volt Magyarország is. A madarak és fák napját Chernel István ornitológus még ebben az évben megszervezte.
Az eseményt iskolai keretek közé az Apponyi Albert vallási- és közoktatásügyi miniszter által kiadott rendelet emelte be, melynek értelmében az elemei népiskolákban minden év májusában vagy júniusában “természetvédő” és “erkölcsnemesítő” szellemben került méltatásra a Madarak és Fák Napja. /Wikipédia alapján/

Tanulóink a margitszigeti séta alkalmával megnézték a 2013-ban felújított zenélő szökőkutat, amely nem csak szép, hanem a legnagyobbak közé is tartozik.  35 méter átmérőjű, és több mint ezer négyzetméter vízfelülettel rendelkezik. 10 méter magasra lövi fel a vízsugarat, mintegy 400 köbméter vizet tartalmaz.
A szigeti séta alkalmat adott a természetvédelem fontosságáról szóló kötetlen beszélgetésekre, a természet szépségeinek az élvezetére.