2020. szeptember 17.

SA1 másolataSchrantz Anett Anna 2002-től iskolánk pedagógusa. Kezdetben csoportvezető nevelőtanár volt az intézmény gyermekotthonában, ahol az állami gondoskodásban lévő, enyhén értelmi fogyatékos gyermekek és ép intellektusú testvéreik gondozása, ellátása volt a feladata.

2020. szeptember 17.

KGKevés olyan pedagógussal találkoztam, aki egész életében egy munkahelyen dolgozott. Katona Gáborné Ági, iskolánk napokban nyugdíjba vonult intézményvezető helyettese ilyen pedagógus.

Furcsa így leírni, hogy nyugdíjas lesz, hiszen nála tevékenyebb embert keresve sem találnánk. Közvetlen munkatársamként egész nap tevékenyen szervezte az iskolai életet. Nem történt olyan dolog, amiről ő ne tudott volna, s ne alakította volna a nehéz helyzeteket úgy, hogy lehetőség szerint mindenki számára elfogadható legyen a megoldás.
Egy helyen dolgozott ugyan, de a közoktatás sok szegmensének szépségét, kihívásait ismerhette meg a közoktatási rendszer és az intézmény feladatellátásának változása miatt.

2020. szeptember 01.

fobejaratSok-sok óvintézkedés megtartása mellett kicsit visszafogottan kezdődött el nálunk is az új tanév.Nagyon örültünk egymásnak gyerekek, felnőttek egyaránt, de nem feledtük, nem feledhettük el, hogy vigyázni kell társaink és a saját egészségünkre.
A tanévnyitó ünnepség kiemelkedő pillanatai voltak azok, amikor az igazgatónő, a szülők képviselője és a Hegyvidéki Önkormányzat Oktatási Irodavezetője búcsúztatta Katona Gáborné igazgatóhelyettest, aki negyven évet töltött a Gennaro Iskolában.

2020. június 26.

nyárIntézményünkben a nyári szünet idején az alábbi napokon van mód személyesen hivatalos ügyintézésre 9-13 óra között.

2020. július 08. - szerda - intézményvezető, iskolatitkár
2020. július 22. - szerda - intézményvezető, iskolatitkár
2020. augusztus 05. - szerda - intézményvezető, iskolatitkár
2020. augusztus 19. - szerda - intézményvezető, iskolatitkár

Paál Zalán 3- osztályos tanulónk  rajzával kívánunk mindenkinek pihentető nyarat!

Ammerné Nagymihály Emília

2020. június 10.

LOGÓAz iskolák élete mindig jól megtervezett, természetesen bizonyos szabad mozgást adva a mindennapi élet eseményeinek. A tanév rendjét miniszteri rendelet szabályozza, az iskolai munkaterv rögzíti a főbb napi programokat, rendezvényeket.
Soha nem gondoltam volna, hogy előfordul olyan élethelyzet, hogy májusban nem tartuk miatta Kulturális Fesztivált, vagy a tanév végén nem lesz ballagás és tanévzáró.

2020. május 28.

LOGÓA tanév végéig a digitális tanrend marad érvényben az iskolánkban. A kollégiumot ebben az időszakban már nem nyithatjuk ki.
A nyári szünet idejére tanulóink számára a szülők hétköznaponként 8-16 óráig ügyeletet kérhetnek, amelyet a mi iskolánkban a saját pedagógusainkkal, de nem osztályonként szervezünk meg. Kérem, hogy ügyeleti igényeiket az étkezés megszervezése miatt az esedékes időpont előtt egy héttel szíveskedjenek jelezni a Ez az e-mail cím a spamrobotok elleni védelem alatt áll. Megtekintéséhez engedélyeznie kell a JavaScript használatát. e-mail címen, mivel a gyermekek számára kívülről ételt behozni nem lehet.

2020. április 13.

LOGÓAz alábbiakban letölthető "A tantermen kívüli digitális munkarendben való részvétel során megvalósuló adatkezelésről" szóló tájékoztató, valamint a hozzá kapcsolódó Útmutató.

2020. április 03.

autizmus világnapja 2.1Ragyogj kéken!

Ezekben a nehéz időkben, amikor a találkozásainkat a szeretteinkkel teljesen le kell csökkentenünk, sok nehézséggel kell megküzdenünk, köztük a bizonytalanságtól való félelemmel is. Így gondoljunk egy kicsit azokra, akiknek a kiszámíthatatlanság elviselése még nehezebb.

„2007. december 18-án az ENSZ 62/139-es határozata jelölte ki április 2-át az Autizmus Világnapjának azzal a céllal, hogy felhívja a világ figyelmét az autizmus spektrumzavarra, amely ma már tíz milliókat érint világszerte. Magyarországon, megközelítőleg 160.000 ember él autizmus spektrum zavarral és minden 15. család érintett. Az ENSZ határozat kéri egyúttal a tagállamokat arra is, hogy tegyenek lépéseket annak érdekében, hogy az autizmust minél szélesebb körben megismerjék a társadalmakban.”

2020. április 02.

autikepAz Autizmus Világnapja ma, április 2-án másképpen telik iskolánkban, mint az elmúlt években.
Kedves Gyermekek! Most nem megyünk együtt az iskola kertjébe, hogy  kék madarakat, szíveket és pillangókat tűzzünk a tavaszi virágok közé. Nem nevetünk össze azon, hogy a Ragyogj kéken! felhívásra mindenki választott valamilyen kék ruhát magának.

2020. március 24.

LOGÓKöszönöm közvetlen munkatársaimnak, hogy időt és energiát nem kímélve megteremtették ennek, a gyógypedagógiai intézményekben nem szokványos tanítási módszernek, a távoktatásnak a szakmai feltételeit, hogy a pedagógusok otthonról dolgozhassanak.Köszönöm minden pedagógus kollégámnak, hogy nagyfokú rugalmassággal és szakmai hozzáértéssel ilyen rövid idő alatt megvalósították sajátos nevelési igényű tanulóink távoktatását.
Köszönöm a szülők együttműködését, a visszajelzéseket és azt a sok köszönetet, amit pedagógusaink felé közvetítenek.

Gennaro Verolino Általános Iskola, Készségfejlesztő Iskola és Kollégium

1121, Budapest, Hegyhát út 19.

Tel.: 275-4297, 395-6587 Fax.: 395-65-89 E-mail: titkarsag@gennaroiskola.hu

Google-Maps-Icon-grey  szirtech