2019. szeptember 02.

pencil-918449 960 720Mosolygósan, vidáman kezdődött a tanév iskolánkban. A gyerekek örültek az ismerős arcoknak, az új tanulók kíváncsian várták az eseményeket.
Igazgató asszony elmondta, hogy az iskola dolgozói napok óta azon fáradoznak, hogy minden, a bútorok, a tanszerek, a fejlesztő eszközök a helyükre kerüljenek, mire megjönnek a tanulók.

2019. július 05.

LOGÓIntézményünkben a nyári szünet idején az alábbi napokon van mód személyesen hivatalos ügyintézésre 9-13 óra között. Amennyiben nincsen szükség személyes találkozásra, az alábbi e-mail címen érhető el intézményünk:
2018. július 10. – szerda - intézményvezető, iskolatitkár
2018. július 24. – szerda - intézményvezető, iskolatitkár
2018. augusztus 7. – szerda – intézményvezető helyettes, iskolatitkár
2018. augusztus 21. – szerda - intézményvezető helyettes, iskolatitkár

2019. június 14.

20190614 20A mai nappal elballagtattuk végzős diákjainkat és tanulóink ovációja közepette igazgatónő a tanévet is bezárta.
A ballagás megható pillanatai után a tanévzáró keretében az oklevelek és jutalomkönyvek átadása után a nevelőtestület és a szülők képviselője köszöntötte Ammerné Nagymihály Emília igazgató asszonyt a Bárczy István díj, Katona Gáborné igazgatóhelyettes asszonyt pedig a Tankerület Kiváló Pedagógusa díj elnyerése alkalmából.
Mindenkinek kellemes nyári pihenést kívánunk!

2019. június 03.

LOGÓA beiratkozást a gondviselő kezdeményezheti elektronikus kérelem benyújtásával, elektronikus űrlap formájában (a dokumentumokat kitöltve, beszkennelve).
Ez a funkció a már belépési jogosultsággal rendelkező szülők számára a KRÉTA felhasználói linkjén keresztül érhető el (https://klik038421001.e-kreta.hu), a már kiosztott felhasználó nevekkel és jelszavakkal, KRÉTA hozzáférés hiányában a https://eugyintezes.e-kreta.hu oldalon.

2019. május 29.

kultfeszt2019 35A Gyógypedagógiai Intézmények Fővárosi Kulturális Fesztiválja 23 éve különleges esemény számunkra, hiszen ennyi éve rendezi a mi iskolánk ezt a több száz gyermek számára örömet okozó programot. Az idei alkalom mégis más volt, hiszen a sajátos nevelési igényű gyermekek eme tehetséggondozó versenye ebben az évben a 45. alkalommal került megrendezésre.

2019. május 26.

DSC09918Ebben az évben is részt vettünk a Hegyvidéki Olimpián, amely a Czakó utcai Sport és Szabadidő Központban került megrendezésre.
A Hegyvidéki Olimpia hagyományaihoz híven, amely ebben az évben már 10. alkalommal került megrendezésre, az ünnepélyes megnyitón az ókori olimpiai himnusz és eskü görögül és magyarul is elhangzott. Az olimpiai láng meggyújtása után közös bemelegítés következett. A klasszikus versenyszámokban folytatódott a küzdelem: futás, kislabda hajítás, távolugrás és birkózás.

2019. május 12.

kimittud2019 22Az iskolai KI-MIT-Tud-on minden évben azok a gyermekek indulnak, akik szeretnék bemutatni tudásukat a Gyógypedagógiai Intézmények Fővárosi Kulturális Fesztiválján.
Ebben az évben 30 produkciót láttunk, melyek közül 3 tagú zsűri választotta ki azokat a műsorszámokat, amelyek a különböző kategóriákban részt vehetnek a fővárosi megmérettetésben.

2019. május 08.

DSC09839Idén is részt vettünk diákjainkkal a Hegyvidéki Speciális Sportnapon, amely ebben az évben második alkalommal került megrendezésre.
A program közös bemelegítéssel kezdődött, amit játékos versenyfeladatok követtek. Az esemény csörgőlabda bemutatóval folytatódott, melyet tanulóink is kipróbálhattak. Mindannyian lelkesen vettek részt a játékban.

2019. április 28.

IMG 20190412 102236Digitális világban élünk; a televíziók, számítógépek, mobiltelefonok mindennapjaink részeivé váltak. Tanulóink jelentős része okostelefont, tabletet használ, számítógépezik, napi szinten használja az internetet kapcsolattartásra, szórakozásra, ismeretszerzésre. Ezért is csatlakozott intézményünk a Digitális Témahéthez, melynek projektgazdája az Emberi Erőforrások Minisztériuma, szakmai partnere a Digitális Pedagógiai és Módszertani Központ volt.

2019. április 24.

IMG 20190424 084416A Hegyvidéki három CBA Príma üzlet - Szarvas Csemege, Királyhágó Csemege, Márvány Csemege – tulajdonosa, Gyelán Zsolt és a Hegyvidéki Önkormányzat jóvoltából nagy meglepetés érte tanulóinkat.
Nagy örömünkre egy-egy húsvéti nyuszi érkezett hozzájuk, aminek nagyon örültek.
Gyelán Zsolt úr nem először patronálja iskolánkat, hiszen a karácsony környékén szervezett adománygyűjtésüknek – Pokorni Zoltán polgármester úr javaslatára – mi voltunk a kedvezményezettje. Az adományt akkor is sok-sok karácsonyi édességgel egészítette ki, ami egészen mostanáig kitartott.

Gennaro Verolino Általános Iskola, Készségfejlesztő Iskola és Kollégium

1121, Budapest, Hegyhát út 19.

Tel.: 275-4297, 395-6587 Fax.: 395-65-89 E-mail: titkarsag@gennaroiskola.hu

Google-Maps-Icon-grey  szirtech