2021. április 19.

Nagy Czirok László 11. osztály gennaro verolinoA Ferencvárosi Helytörténeti Egyesület ebben az évben 17. alkalommal hirdette meg a Költészet napi versillusztrációs pályázatát, amelyre több pályaművel neveztünk, hiszen iskolánkban már hagyománnyá vált a művészeti pályázatokon történő részvétel.

A főváros 48 iskolájából, 98 tanár felkészítő munkájának eredményeként 420 alkotás vett részt a pályázaton. A 420 alkotásból 275 versillusztráció jutott a döntőbe.

Nagy örömünkre a középiskolás korosztályban nyolc tanulónk alkotása került be a döntőbe.

Boros Attiláné tanárnő felkészítő munkájának eredményeképpen Cselőtei Tamás, Kristóf Boglárka, Garai Rebeka és Pósfai Dávid.

Tar Beáta tanárnő felkészítő munkájának köszönhetően Nagy-Czirok László, Czimbalek Laura, Fodor Luca és Kiss Lili Rebeka.

A döntőbe jutott 275 versillusztráció egy virtuális kiállítás keretében korcsoportonként, öt lapozható online kiadványban tekinthető meg az alábbi elérhetőségen: http://egyesulet.ferencvaroskalauz.hu/versillusztracios-palyazat/

Büszkék vagyunk tanulóink és munkatársaink sikerére. Szeretettel gratulálunk mindannyiuknak!

Ammerné Nagymihály Emília