2021.03.04.

farsang 2021 06Diákjaink életében a farsang egy olyan esemény, melyre minden évben már hetekkel korábban lázasan készülődnek. Az iskolát farsangi díszbe öltöztetik az általuk készített dekorációkkal, kiválasztják a jelmezeket. Olyan időszak ez az iskolában, mely a karácsonyi ünnepkör elteltével a beszélgetések központi témája, hiszen nem csak a mulatságok, a jelmezes felvonulások ideje a farsang. Sok népszokás, néphagyomány fűződik hozzá, és nem utolsó sorban farsang farkán a telet is elűzzük, hogy megérkezzen a várva várt tavasz. Ennek megfelelően február 25-én, csütörtökön egész iskolánk farsangi hangulatba került.

A jelmezes felvonulás, a jelmezverseny, valamint a tanulók által leginkább kedvelt eleme a farsangi bálnak, a tánc, idén osztálytermi keretek között került megrendezésre. A kreatív jelmezek nagy sikert arattak, a közösségbe tartozást erősítette, amikor a tanulók a szünetekben megcsodálhatták egymás öltözetét és önfeledten szórakozhattak iskolatársaikkal.

Ezen a délutánon tanulóink élményekkel tértek haza, és kicsit kiszakadhattak a mindennapokból.

A vidám hangulatról, az ötletes jelmezekről meséljenek a képek.

„Szilveszteri utófényben már a farsang integet.
A tél pakol, és félúton vidámságnak nyújt kezet.”
(Kis Angelika: Télbúcsúztató)

Rábai Henriett
gyógypedagógus

 

Gennaro Verolino Általános Iskola, Készségfejlesztő Iskola és Kollégium

1121, Budapest, Hegyhát út 19.

Tel.: 275-4297, 395-6587 Fax.: 395-65-89 E-mail: titkarsag@gennaroiskola.hu

Google-Maps-Icon-grey  szirtech