2017. december 22.

DSCN4224Az adventi készülődést a kollégiumban a KAPCSOLDA program keretében szervezett kézműves foglalkozás színesítette.
A Testnevelési Egyetem Gyakorló Sportiskola Általános Iskola és Gimnáziumból érkező gimnazisták segítségével és tanáraik vezetésével a kollégista fiatalok népi gyermekjátékokat elevenítettek fel, majd négy helyszínen készíthettek karácsonyi üdvözlőlapokat és dekorációt.

Napokig nagy izgalommal várták az érkező vendégeket, a foglalkozások során alkotott ajándékaikat pedig büszkén és elégedetten adták át szeretteiknek.
A KAPCSOLDA program megálmodója Szalay Krisztina színésznő, ötletének köszönhetően hamarosan egy évtizede találkozhatnak egymással fogyatékos és egészséges gyermekek különböző kézműves-, sport- és zenei foglalkozásokon. Az összejövetelek célja a fogyatékkal élők értékeinek megismertetése, és elfogadásuk segítése. 2009-ben bekapcsolódott a Mosolyország Alapítvány, így mára a program országos kezdeményezéssé vált.

Mert a megismerés segíti a megértést és az elfogadást.

Pletser Ágnes