2016. május 01.

DSC 0443A második félévben új szakkörrel bővült a kollégiumi diákok által választható elfoglaltságok köre. A Rajz szakkörön részt vehetnek mindazok a diákok, akik kreativitásukat rajzolás, festés, kézműves foglalkozás keretében szeretnék megmutatni, kipróbálni. A kötetlenebb légkörben megvalósuló foglalkozás alkalmat ad az alkotás örömén kívül a pozitív lelki tulajdonságok gyarapítására, az esztétikai érzékenység, a nyitottság alakítására. Fejlődik a fiatalok kifejező készsége, megvalósul az alkotáshoz szükséges képességek fejlesztése, mint a figyelem, a kitartás, önirányítás, kezdeményezés, feladatmegoldás, stb.

A kész alkotásokkal nemcsak saját környezetüket díszítik. Ezen a foglalkozáson Anyák napi ajándékot készítenek.