2015. október 28.

IMG 0118Magyarország népének sztálinista terror elleni forradalma és a szovjet megszállás ellen folytatott szabadságharca kitörésének 59. évfordulóját ebben a tanévben osztályszinten ünnepeltük meg.
Az általános iskolában a forradalom jelképének , a lyukas zászlónak a kiragadásával kötöttük konkrétumhoz az évfordulót.
A készségfejlesztő szakiskolában már szóba kerülhettek a forradalom kitörésének az okai, a sztálinista diktatúra szellemisége, a rettegés, a megfélemlítés a létbizonytalanság érzései. Voltak osztályok, ahol korabeli filmfelvételekkel érzékeltették a pedagógusok a kor hangulatát.
Volt olyan osztály, akik az aulában kialakított ünnepi dekorációt választották a megemlékezés helyszínének.