gennaro logo new

Kormáyhivatal, szerző: BFKH sajtó, 2012 december 21. www. kormanyhivatal.hu

A szeretet ünnepe jegyében a főváros kormányhivatala gyűjtést rendezett dolgozói körében a Gennaro Verolino Iskola diákjainak.

A kormányhivatal pártfogásába vett speciális iskola sajátos nevelési igényű gyermekek oktatásáról, szakképzéséről gondoskodik, diákotthoni bentlakásos lehetőséggel. Az iskola a gyermekvédelmi szakellátás keretében otthont nyújtó ellátást biztosít átmeneti, vagy tartós nevelésbe vett valamint utógondozói ellátásba részesülő tanulóik, valamint ép értelmű testvéreik számára.

P1040632Nagy1

A Hegyhát Iskola néven is ismert intézmény falain belül a gyermekeknek lehetőségük van többek között lakástextil-készítő képesítést szerezni. Budapest Főváros Kormányhivatala érdemi segítséget szeretett volna nyújtani az iskolának azzal, hogy a gyűjtésből származó pénzből e képzéshez szükséges szövőszékeket és fonalakat ajándékozott az iskolának. Az eszközöket az iskola karácsonyi ünnepségén Pesti Imre kormánymegbízott adta át Ammerné Nagymihály Emília igazgató asszonynak.

P1040643Nagy2

BFKH sajtó

Gennaro Verolino Óvoda, Általános Iskola, Készségfejlesztő Iskola és Kollégium

1121, Budapest, Hegyhát út 19.

Tel.: 275-4297, 395-6587 Fax.: 395-65-89 E-mail: titkarsag@gennaroiskola.hu

Google-Maps-Icon-grey  szirtech