2017. december 22.

Cave south AustraliaA Hegyek Napja alkalmából a hegy gyomrába, a Pál – völgyi barlangba látogattunk el.
„A Pál - völgyi - barlangot 1904-ben fedezték fel egy, a Szépvölgyi út mellett található, ma már felhagyott kőfejtőben. (...) A folyamatos kutatásnak köszönhetően a Pálvölgyi - Mátyáshegyi-barlangrendszer és a Hideg-lyuk – Harcsaszájú - barlang "összekötésével" a barlangrendszer mára ismert járatainak hossza így érte el a 31 kilométert, amivel ma Magyarország leghosszabb barlangja. (...)

A kiépített túraútvonal a legjellegzetesebb szakaszokon vezeti végig a látogatót. A barlangtúra során változatos cseppköveket, gömbszerű hévizes oldásformákat, csillogó kalcitkristályokat, és ősi kagylólenyomatokat csodálhatunk meg. "
Forrás: https://www.dunaipoly.hu/hu/helyek/bemutatohelyek/pal-volgyi-barlang

Minden tanulónk nagyon jól érezte magát és lenyűgözte ez a csodálatos, föld alatti világ.

Csákváriné Lődi Krisztina