2015. október 21.

20150915 102112Szeptember második felében megkezdődött az igazi ősz.
Háztartástan szakos tanulóink már tudják, hogy az őszi kerti tevékenységek között szerepel a komposzt készítése is.
2015 májusában a Humusz Szövetségtől kaptunk két komposztáló ládát, aminek felállítására az elmúlt időszakban volt lehetőségünk.

Iskolánk diákjai a tavaszi interaktív órákon és más tanórák keretében megtanulhatták, hogy mi minden kerülhet a komposztálóba. A kisebb és nagyobb évfolyamosok is elmondhatják, hogy a kerti és tankonyhai foglalkozások folyamán keletkezett szerves hulladékot, például a faleveleket, kihúzott, kikapált gyomnövényeket, gyümölcs – és zöldséghéjat is a komposztálóba helyezzük. A szerves hulladékokból pedig az időjárás és az idő segítségével értékes, tápanyagban gazdag humusz képződik.
Az így keletkezett humuszt a következő év tavaszától növényeinkhez újra fel tudjuk használni.
A komposztáló ládák felállításával, a komposztálás folyamatának megélésével, megfigyelésével és megtapasztalásával tanulóink megérthetik a természet végtelen körforgását.

Lődi Krisztina