gennaro logo new

2014. március 19.

Zsinagóga 72014. március 18-án iskolánk 11 tanulója a II. kerületi Frankel Leó utcai Zsinagógába látogatott.
Az indulás előtt Károly bácsi megismertette a gyerekekkel a holokauszt fogalmát.
Verő Tamás, a zsinagóga rabbija már kint várt minket az épület előtt, nagyon kedvesen fogadott bennünket. Miután betértünk a Zsinagógába, a fiúk kipát kaptak a fejükre, hogy a zsidó szokásoknak megfelelően léphessenek be. A rabbi megismertetett minket a zsidó étkezési és imádkozási szokásokkal, ízelítőt kaptunk a héber nyelv hangzásából. Megnézhettük, megtapinthattuk az állatbőrre tintával írott imatekercseket.

Tamás rabbi hívott egy vendéget is a tanulóknak, Gábor bácsit, aki a német megszállás ideje alatt 12 évesen átélte az országban történt szörnyűségeket és erről meglepő nyíltsággal mesélt nekünk. Minden kérdésünkre válaszolt.
Köszönjük a szeretetteljes fogadtatást, és a látogatás alatt átélt élményeket, amely minden résztvevőre mély benyomást tett!

Gennaro Verolino Óvoda, Általános Iskola, Készségfejlesztő Iskola és Kollégium

1121, Budapest, Hegyhát út 19.

Tel.: 275-4297, 395-6587 Fax.: 395-65-89 E-mail: titkarsag@gennaroiskola.hu

Google-Maps-Icon-grey  szirtech