2021.10.19.

hívóképAz előző évekhez hasonlóan idén októberben is megtartottuk a Világ Legnagyobb Tanóráját, készségfejlesztő iskolánkban. A program keretében fő témánk a „Fellépés az éghajlatváltozás ellen”. A témakört tanulóinkra adaptáltan valósítottuk meg.

Megbeszéltük, hogy mit jelent a természet, a bolygó, a Föld fogalma. Sorba vettük kedvenc állataikat, növényeiket, a természet nyújtotta örömöket. A természet- és bolygónk megóvása iránti elkötelezettségünk kiemelt feladat intézményünkben.

Az ősz jegyében eltöltött beszélgetések, interaktív foglalkozások után a diákok közösen egy olyan műalkotást hoztak létre, ami kifejezi a bolygó iránti elkötelezettségünket: kedves alkotások készültek a természetben fellelhető kincsekből, melyeket az iskola udvarán gyűjtöttek össze a fiatalok. Szív alakú kartonokra ragasztották a terméseket, egyéni elrendezés alapján, a tanulók kreativitásának, képzeletének teret adva születtek meg a munkák. Az alkotásokból egy füzér készült, amely most aulánkat díszíti.

Krafcsik Éva gyógypedagógus