2021. október 2.

hívóképSzeptember 25-én, szombaton, a Hegyvidéki Olimpia című vetélkedőn vettek részt tanulóink. Az Olimpián az ókori görög olimpia versenyszámaiban versenyeztek a fiatalok. Az idén már 12. alkalommal rendezi az eseményt a Hegyvidéki Szabadidősport Nonprofit Kft, melyre évek óta szeretetteljes meghívást kap iskolánk is.

A több órás rendezvényen a sportolási lehetőség, az ókori görög világ megjelenítése a cél, melyről a korhű ruhák gondoskodtak. A közös bemelegítést, a maraton futás, majd a kislabdahajítás, a rövidtáv futás, a helyből távolugrás és a birkózás követte. A sporton kívül a program része volt az olimpiai eskütétel, a közös bevonulás, az olimpiai láng meggyújtása, majd a nap végén annak eloltása. Gyermekeink kis létszámmal, de annál nagyobb lelkesedéssel teljesítették a feladatokat. Jóleső fáradsággal és élményekkel tértünk haza.

Hartai Katalin