2019. szeptember 22.

aulazene

Kodály Zoltán gondolatának örök igazságát tapasztaltuk meg, amikor intézményünk aulájában a MÜPA Partneriskolai Program keretében összegyűlt bónuszpontjainkért a Zeneművészeti Egyetem hallgatói népzenei koncertet adtak.
Köszönjük a lehetőséget a szervezőknek, hiszen így azok a gyerekek is koncertélményhez jutottak, akiket egyébként különleges nevelési igényeik miatt nem tudunk a koncerttermekbe elvinni.

Szinte minden diákunk megbabonázva élvezte az élő előadást, de a minihangverseny végén volt olyan általános iskolás gyermekünk is, aki elsírta magát, mert vége lett a bemutatónak.
Igen, "Legyen a zene mindenkié! Mert a zene derűt ad és elragad magával, hogy más légy, jobb, mint amilyen valaha is lenni akartál." (Kodály Zoltán)