A kollégiumi tanulók számára heti egy alkalommal tartott foglalkozást erős motiváló hatású.
A kutyás terápia által fejleszthető a kommunikáció, a nagymozgás, a finommotorika, az egyensúlyérzék, a ritmusérzék, a téri tájékozódás és térészlelés, a testtudat, a figyelem, az emlékezet, a különböző észlelések (auditív, vizuális, taktilis), és a munkaképesség.
A fejlesztett területek mellett a gyerekek önbizalma, biztonságérzete is jelentősen megnő, a magatartási problémák csökkennek, ezen felül talán a legfontosabb az, hogy a kutya segítségével a legvisszahúzódóbb, legkevesebb motivációval bíró gyermek is bevonható a feladathelyzetbe. A gyerekek olyan feladatok elvégzésébe fektetnek nagy energiákat, amit a kutya közreműködése nélkül meg sem próbálnának.

kutyasterapia web 2