Nekem nagyon tetszett az egész kulturális fesztivál, nagyon jó volt. Nagyon sokan voltak, sok-sok tehetséges gyermek jött el. Köztük sokan szavaltak és táncolva énekeltek. Nagyon ügyesek voltak és tehetségek.
Nekem mindenki tetszett. Ez az egész úgy történt, hogy először mindenki pakolt és készülődött, de volt, aki kint pakolt és volt, aki meg az aulában pakolta az ajándékokat és a székeket, meg az asztalt hozták be és megterítették. Utána még az ebédlőt is megcsinálták, hogy az, színpad legyen. Meg a tornatermet is berendezték, hogy ott színházi előadás legyen. Amikor elkezdődött ez az egész fesztivál, akkor először az Igazgató úr mondott egy beszédet, aztán meg egy kollega beszélt ezzel megnyitották az eseménysorozatot. De úgy gondolom, hogy mindenki élvezte, és nem volt gond. Azután meg az Árpiék a Nox zenéjére adták elő a tűztáncot. Azután meg három mozgássérült adta elő a verset, nagyon jók voltak, szépen mondták el. Végül Csirkés Anikó néni meg elmondta, hogy ki hova menjen. Mindenhol szerteszét volt mindenki, volt, aki a tornateremben, és volt, aki meg kint volt, meg olyan is volt, aki a könyvtárban volt. De még az volt a jó, hogy mindenkinek volt helye, és senki sem unatkozott. Aki kinn volt, az beszélgetett vagy játszott. Aki meg benn volt, az megnézte, hogyan báboznak a könyvtárban, vagy a többi színhelyeket látogatta meg. A lényeg, hogy senki nem érezte magát rosszul, hanem mindenki élvezte ezt az egész fesztivált. Még a kollegák is meg a tanárok is élvezték. Minden megvolt, ahogy mi azt elterveztük. Minden ment a rendes kerékvágásban. Nagyon sokan voltunk, ezért mindenki felalá rohangált össze vissza. Mindenki volt mindenhol, szórakozni vagy beszélgetni a másikkal. Én a barátnőimmel voltam ott a második suli kapujánál, ott ültünk és beszélgettünk. Meg voltunk az aulában is és a földszinten ott néztük a többieket, ahogy mulatnak és táncolnak. Jók voltak mindannyian. Én meg jól elszórakoztam. Nekem nagyon tetszett ez az egész fesztivál. Utána meg szépen elteltek a percek és aztán meg délben elmentem a barátnőm sulijába, az is nagyon jó volt és tetszett. Másnap meg a Viola mesélte, hogy aranyat is kaptak az előadásra, meg ezüstöt. Nekem ők nagyon tetszettek, amit előadtak. Karolina is kapott aranyat, arra hogy elmondta a saját költeményű versét mindenkinek. A tízóraival sem volt semmi gond meg az ebéddel, mert az is jutott bőven mindenkinek. A tízórai az tej meg kifli volt. Senki sem éhezett és nem szomjazott, meg nem unatkozott, itt mindenkinek azt nyújtottuk, amire szüksége volt, és amit akart az volt. Tehát mindenki jót szórakozott még a zsűrik is meg a kollegák. A zsűrik meg értékelték a produkciókat meg az előadott számokat. A vendégek megtapsolták és dicsérték azt, aki jól adott elő. Nagyon- nagyon jól sikerült és sikerekben gazdag élmény volt, legalább is nekem nagyon tetszett. És remélem, hogy mindenki jól érezte magát, és hogy mindenkinek tetszett ez a kulturális fesztivál. Köszönöm azoknak, akik itt voltak.

Zombori Krisztina
diák

View the embedded image gallery online at: