2020.10.01.

20200925 133320Szeptember 25-én, pénteken tanítás nélküli munkanapot tartottunk, melynek témája a Diákönkormányzat javaslata alapján "Itt van az ősz, itt van újra - az ősz szépségeinek megjelenítése különféle kézműves technikákkal" volt.
Ennek keretében diákjainkkal kimentünk a kertbe, ahol megcsodáltuk az őszi tájat, az ilyenkor még erőlködő nap fényjátékát az őszi lombok között. Megfigyeltük az ősz színeit, a természet változásait. Leveleket és terméseket gyűjtöttünk, amikből osztályonként csodálatos alkotások készültek - gesztenyebábok, élénk színű festmények, színes falevelek.

A megfigyelések segítik a vizuális észlelés, míg az alkotás a szem - kéz koordináció, finommotorika, esztétikai érzék, motiváció fejlesztését. Az őszi dalok közös éneklése a közösségi élményt erősítették. Fontos célnak tekintjük, hogy diákjaink motiváltan és örömmel járjanak iskolánkba, közben fejlődjenek, ízleljék meg a tanulás örömét.
Az elkészített munkákkal az aulát és az osztálytermeket díszítettük.

Csákváriné Lődi Krisztina